Do akého extrému sa dostávame ako Slovenský štát

Autor: Ľubica Dandášová | 15.3.2019 o 21:58 | (upravené 16.3.2019 o 22:10) Karma článku: 1,00 | Prečítané:  201x

Mojimi očami. Včera sme si pripomenuli 80 výročie vzniku Slovenského štátu. Na jej čele stál prezident (rímskokatolícky kňaz) Jozef Tiso. 

Nikto nevie ako to všetko v skutočnosti začalo skôr než Hitler uskutočnil svoje konečné riešenie na vyvražďovanie určitých skupín obyvateľstva . Ako prezident slovenského štátu Jozef Tiso sám uskutočnil vysťahovanie židov, ktorý boli deportovaný do koncentračných táborov. Nastál deň holokaustu a rasového násilia, že by to všetko bolo politický zmanipulované s dohodou samotným Hitlerom. Podal Nemecku Jozef Tiso pomocnú ruku? Aké skutočne boli ich plány s nevinnými obeťami. Je to najsmutnejšia kapitola 2 svetovej vojny tzv. Norimberské rasove zákony. Začala sa politická neľútostná hra s nevinnými ľuďmi.

Napísala som iba tak čiastočne o vzniku slovenského štátu na čele rímskokatolíckeho kňaza Jozef Tiso, ktorý mal byť v kostole a vykonávať svoje náboženské úkony a nie miešať sa do politiky, pretože to nebolo jeho poslanie ako vysväteného, ktorý mal blízko k bohu. Určite  tento človek bol nablízku k diablovi. Tohto človeka uznávame aj napriek tomu, koľko ľudí poslal sám na smrť. Zradca slovenského národa.

Zajtra je deň na zvolenie prezidenta Slovenskej republiky. Bude za päť minúť dvanásť a o polnoci sa dozvieme, že hlava nášho štátu je fašista. Hitler vs Kotleba. Hoci som Rómka, ale nemám strach, čo sa bude diať, keď bude zvolený človek ktorý preferuje fašizmu. Nič s tým neurobím jednoducho budem čakať, čoho bude ten človek schopný, či poriadky urobí iba s Rómami. Či nás vyženie zo slovenského štátu, alebo nás vyvraždí ako potkanov. Ale nemyslite si, že riešiť budú iba rómsku komunitu. Možno to čo sa nepodarilo Hitlerovi podarí sa ich nástupcom. Nechápem ako štát mohol dovoliť taký extrémizmus, aby do politiky stupil taký človek. možno, že dokonca sa stane aj našim prezidentom. Nemyslite si, že vaše deti budú v bezpečí, pretože nie len mi Rómovia  sa staneme obeťou ale aj mnohý z vás. Vaše rodiny.

Všade čítam, alebo počujem nadávky na Rómov že nepracujú, že sú darmožráči. Keď nastala demokracia začalo sa hromadne prepúšťať a zatvárať brány podnikov, poľnohospodárstva. Nikto v tom čase nežiadal o sociálne dávky, ale začali sa peniaze rozdávať ako „Dobrý anjel“. My sme nezapríčinili, že nastala likvidácia a rozpredávanie slovenského majetku, hospodárstva. V tom čase sme boli nevzdelaný ľudia, nemali sme mozgy také veľké ako ty čo sa dostali na politický scenu. To všetko  spôsobili ty múdrejší, šikovnejší hlavne zlodeji,, čo dnes sa kúpu v peniazoch, ktoré pochádzajú zo štátnej pokladnice.. Pustiť niekoho do bane a začne z nej ťažiť ako z vlastnej záhrady, ktorú ani nemá.

Rómom vyčítate, že sú zapríčinením všetkého zlého, čím slovenský štát prechádza. Nie! Rómovia s tým nemajú nič spoločné. Všetko to zlé vyšlo od vás, len treba nájsť vinníka a vaša snaha je hodiť to na nevinného človeka róma, ktorého budete aj napriek jeho nevine vešať. Ale za komunistický štát Rómovia pracovali a budovali túto zem,  tak ako vaši otcovia, tak aj naši. .Vlastnú zem ste rozpredali kus po kúsku, že nakoniec vám nezostane ani tá hrdá zem Slovenská.

Dnes na nás nebezpečenstvo číha všade, pretože nie sme chránený ani tou políciou, ktorá nám má pomáhať a chrániť. . Áno preferujem bývalému Komunistickému štátu, pretože cítila som sa bezpečne, mohla som sa prejsť ktorúkoľvek nočnú hodinu a nikto mi nemohol ublížiť, rodičia sa až tak o nás nebáli,  ale dnes? Pôjdete do obchodu a nejaký blázon  v dennom svetle vyberie samopal a začne strieľať po nevinných ľudí. Zaslúži si tento sebevrah odmenu, pretože so sebou zoberie desiatky nevinné obete.

Čo sa deje vo svete sa prinieslo až sem. Chceli sme demokraciu, ktorá nám do života priniesla a otvorila bránu do okolitého sveta. Len aby sme priniesli domov nenávisť, škodoradosť, stratu slobody, násilie, krutosť, ktoré prechádza do veľkého extrému a tá sa  prenáša na nás ľudí a okolitý svet.

Vo správach neustále počúvam o vražde novinára Kuciaka a jeho priateľke. Je to, už vyše roka a stále to neutícha. Ľudia šli do ulíc a začalo sa protestovať za slušné Slovensko. Je týchto dvoch mladých ľudí  život hodnotnejší, než obyčajného človeka? Kráčali ste so zástavou za „Slušné Slovensko“. Čo podľa vás bolo slušné, čo tým ste mysleli? Keby ste do ulíc šli, kvôli tomu, že v celej EU máme najvyššie dane, nízke platy, potraviny ktoré k nám dovážajú zo zahraničia sú humus. Hlava štátu je úžerník a keď sa ukonči jeho funkcia tak dostane amnestiu než by mal sedieť vo väzení. Pre  takých ako je on spravodlivosť neexistuje. Róm, ktorý pôjde do lesa a nazbiera raždie tak ho idú súdiť a zatvoria do chládku, vysoko postavený človek, ktorý len okráda dostane milosť, aby okrádal ďalej.  Všetko je to politický zmanipulované. Ľudia čo sú pri moci nevedia čo so sebou, tak sa púšťajú do niečoho, čo tu raz už bolo. FAŠIZMUS.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Na Covid zomrú desiatky ľudí denne. Pokles príde najskôr o dva týždne

Zomierajú ľudia s inými ochoreniami, ktorí by inak žili.

Špeciálny prokurátor Kováčik ide do väzby, rozhodol súd

Súd zobral do väzby aj druhého obvineného Norberta Pakšiho.


Už ste čítali?